A hintát 0-3 éves korig vagy 15 kg-ig használhatják a babák.
Tehát ebbe a bölcsőbe már egy újszülött babát is bele lehet fektetni. Ebben az esetben a hintát célszerű teljesen vízszintesre állítani.
A babák nagyon jót alszanak benne, mert a hinta teljesen átveszi a testük formáját, így visszakapják a méhen belüli állapotot, magzati pózban lehetnek.
A már ülni tudó csöppségek ki tudják dugni a lábukat a hinta elején található lyukon, így hintázni is van lehetőségük. Ha leengeded a hintát annyira, hogy a baba lába elérje a földet, akkor nagyszerűen elfoglalja magát azzal, hogy próbálgatja az ugrálást, valamint megtapasztalja, mi mindent tud a lábával tenni, anélkül, hogy megterhelné csontjait, gerincét.
A hinta hatása: (gyógytornászok is javasolják!)
Testük megismerése, testrészeik mozgásának irányítása, mozgáskoordináció fejlesztése, izomzat erősítése. A térben való tájékozódás fejlesztése, miközben levezetjük a kicsik felesleges energiáját is.
Az egyensúlyérzet, a testkép kialakulása, a mozgások indításának és megállításának kontrollja fejleszthető segítségükkel.
Amerikai gyermekgyógyászok megfigyelései szerint a koraszülött babák jobban gyarapodnak, ha naponta háromszor fél órán át függőágyban hintáztatják őket.
Egy ugyancsak amerikai pszichológusnő a terhes mamáknak azt javasolja, hogy naponta kétszer 5-10 percen át hintázzanak egy hintaszékben. A magzat egyensúlyközpontja ugyanis a terhesség 10. hetétől kezd fejlődni, aminek tökéletesedését a hintázás elősegíthet. A szakember véleménye szerint a terhesség alatti hintázás akár azt is eredményezheti, hogy a gyermeknek később a testtartása kedvezőbben fejlődik. A testtartás javítása a gerincoszlop, az izmok és az ízületek megerősítése.
A legfontosabb az örömszerzés, az hogy a szülő és a gyermek egyaránt jól szórakozzon.